Powiatowe tygrysy. Każdemu według potrzeb.

Czy w powiecie będzińskim występują tygrysy?

W kategoriach samorządowo-gospodarczo-społecznych są. Na razie trzy.

Miałem właśnie przyjemność uczestniczyć w spotkaniach noworocznych w Siewierzu (11 stycznia), Bobrownikach (22 stycznia) i Psarach (25 stycznia).

To naprawdę wielka radość obejrzeć i wysłuchać prezentacje przedstawione przez włodarzy tych gmin. W każdej z nich można zauważyć rokroczny, znaczący, zrównoważony rozwój w wyniku którego przybywa mieszkańców, rosną budżety i zwiększają się inwestycje praktycznie w każdej dziedzinie. Jeżeli czegoś ubywa to tylko zadłużenia i obaw mieszkańców o samorządowe jutro.

Podróżując po tych gminach gołym okiem widać znaczącą poprawę stanu dróg, sieci wodno-kanalizacyjnych i obiektów kubaturowych. Powstają nie tylko nowe domy ale wręcz nowe osiedla.

Rozbudowa szkoły, przedszkola – proszę bardzo. Większa dotacja dla potrzebujących – też się znajdzie w myśl zasady każdemu według potrzeb.

Widać, że burmistrz i wójtowie znaleźli właściwą receptę na sukces i dobry odbiór u mieszkańców. Szukają finansowego wsparcia z każdej możliwej strony( środki unijne, krajowe, wojewódzkie, powiatowe itd.). Brawo, brawo, brawo.

Żal tylko, że Powiat ma tak skromne możliwości wsparcia, bo byłoby jeszcze piękniej…

Żal też, że w stolicy Powiatu nadal brak perspektyw rozwoju, no chyba, że prezydent Komoniewski wybuduje jakiś kolejny plac zabaw i zorganizuje biesiadę, wypromuje się na kolejnym bilbordzie… no to wtedy każdemu według potrzeb!

Możliwość komentowania jest wyłączona.