Cementownia Grodziec – woda w ustach urzędników!

Wczoraj TV Silesia przedstawiła materiał o zagrożeniu katastrofą budowlaną na terenie byłej Cementowni w Grodźcu.W związku z tym chciałbym przypomnieć, że w roku 2010 po zrealizowaniu projektu ze wsparciem środków z Unii Europejskiej doprowadziliśmy do powstania dwóch koncepcji zagospodarowania obszaru byłej Cementowni.
Pierwsza z nich to częściowe wykorzystanie obiektów na potrzeby dziedzictwa kulturowego z udziałem inwestora, który wcześniej z sukcesem zrewitalizował podobny obiekt tj. Galeria Szyb Wilson w Katowicach – Janowie (galeria sztuki współczesnej). Druga to możliwość zagospodarowania terenu częściowo pod usługi i mieszkalnictwo współfinansowane środkami Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Tę inwestycję proponował jeden ze znaczących deweloperów. Kadencja jednak dobiegła końca i to już nie w mojej gestii leżała realizacja  jednej z tych koncepcji.
Pomimo upływu ponad 3 lat obecny prezydent nie tylko nie przyciągnął żadnego inwestora na trudny teren Cementowni w Grodźcu, ale nawet na przygotowane przez mój zespół nowe tereny inwestycyjne na Warpiu.
Według powszechnej opinii potencjalni inwestorzy omijają Będzin szerokim łukiem, ponieważ na poważne tematy nie ma z kim w Urzędzie Miasta Będzin rozmawiać.
Materiał TV Silesia zobacz tutaj .

Możliwość komentowania jest wyłączona.